Copyright 2019 - MebleOKEY.pl

Memoria 7-stref (materac z pamięcią)

Materac piankowy 2-warstwowy dwustronny, z zaleceniem korzystania ze strony VISCO. Materac o właściwościach zdrowotnych, ortopedycznych i antybakteryjnych.(wybór twardości H2- miękki, H3 - twardszy)

Najbardziej optymalnym, bo najlepiej dostosowanym do anatomicznej budowy człowieka jest materac siedmiostrefowy.

Rdzeń materaca 7 stref jest zrobiony z wysokoelastycznej pianki ciętej konturowo.  Poprzez nacięcia pianki uzyskuje się 7 stref o różnym nasileniu twardości. Dzięki temu wzrasta elastyczność punktowa wkładu i materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała stabilizując układ kręgosłupowo-kostny człowieka w jednym poziomie. Ponadto cylindryczne wycięcia pianki, optymalizują wewnętrzną wentylację wkładu.

Górna warstwa materaca wykonana jest z pianki VISCO - pianki termoelastycznej - zmieniająca swoje właściwości sprężyste oraz kształt pod wpływem temperatury ciała. Zastosowanie pianki VISCO jako górnej warstwy sprawia że materac dostosowuje się do kształtu ciała oraz zapewnia idealne ułożenie i podparcie, redukuje naciski na całej powierzchni ciała, przynosi ulgę dla kręgosłupa, szyi, bioder i kończyn, zmiejsza napięcie mięśni i nerwów, a także nie uciska naczyń krwionośnych (polepsza krążenie krwi.) Zapewnia bardzo dobrą jakość odpoczynku oraz komfort snu - co pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Pokrowiec z zamkiem rozdzielczym dostępny jest w wersjach: Poliester, Bawełna, Aloe-Vera, Silver. Możliwość wykonania materaca w wersji obustronnej warstwy pianki VISCO (+5cm).

f t g