Copyright 2019 - MebleOKEY.pl

LUXURIA 7-stref (materac z pamięcią)

Materac piankowy 2-warstwowy, dwustronny z zalecaniem korzystania od strony LATEKS. Materac o właściwościach zdrowotnych, ortopedycznych i anty-bakteryjnych.(wybór twardości H2- miękki, H3 - twardszy).

Najbardziej optymalnym, bo najlepiej dostosowanym do anatomicznej budowy człowieka jest materac siedmiostrefowy.

Rdzeń materaca 7 stref jest zrobiony z wysokoelastycznej pianki ciętej konturowo.  Poprzez nacięcia pianki uzyskuje się 7 stref o różnym nasileniu twardości. Dzięki temu wzrasta elastyczność punktowa wkładu i materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała stabilizując układ kręgosłupowo-kostny człowieka w jednym poziomie. Ponadto cylindryczne wycięcia pianki, optymalizują wewnętrzną wentylację wkładu.

Górna warstwa materaca wykonana jest z lateksu, który posiada regularne otwory wentylacyjne, co umożliwa swobodną cyrkulacje powietrza, 

a co za tym idze, właściwą gospodarkę wodną organizmu. Lateks charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz dopasowuje się do kształtu ciała - zapewnia komfortowy i regenerujący wypoczynek. Jednocześnie nie odkształca się trwale i zachowuje swoją pierwotną formę. Pianka lateksowa jest materiałem bardzo wytrwałym o szerokiej tolerancji wagowej - jest wykorzystywana w materacach anty-odleżynowych. Jednym z surowców do produkcji lateksu jest mleczko pochodzące z drzewa kauczukowego. Pokrowiec z zamkiem rozdzielczym dostępny jest w wersjach: Poliester, Bawełna, Aloe-Vera, Silver. Możliwość wykonania materaca w wersji obustronnej warstwy pianki LATEKS(+3cm).

f t g